Sprzedaż Albumu Historycznego

„Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce w czasach II Rzeczypospolitej”

Autorzy: Ewa Janoszek, Wojciech Kominiak

II RP

Album zawiera:

  • 239 stron,
  • 200 fotografii z okresu II Rzeczypospolitej,
  • Reprint planu Bielska i Białej z 1936 roku (załącznik do książki).

Brak w magazynie

napisz maila w spr. dostępności: album@beskidia.pl

Sprzedaż Wysyłkowa:

Już teraz można zakupić Album poprzez poniższy formularz.

Promocja! Dostawa do Państwa domu na terenie Bielska-Białej za symboliczne 5 zł/szt. Dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej od 16 zł

FORMULARZ ZAMÓWIENIA

Stacjonarne Punkty sprzedaży:

  • WAPIENICA: Szkoła Językowa TIME, B-B ul. Cieszyńska 367na zapytanie
  • KOMOROWICE: Szkoła Językowa TIME, B-B ul. Katowicka 63 na zapytanie
  • BYSTRA: Szkoła Językowa TIME w Bystrej ul. Boczna 2 – na zapytanie

Biały kruk dostępny znów na rynku wydawniczym.
Niezwykła gratka dla miłośników Bielska-Białej oraz kolekcjonerów wyjątkowych, historycznych albumów. Na rynku pojawiła się książka, która kilkanaście lat temu święciła triumfy. To historia dwumiasta z czasów II Rzeczypospolitej na dawnej pocztówce autorstwa Ewy Janoszek i Wojciecha Kominiaka.

Jeszcze do niedawna w księgarniach można było nabyć bestseller – trzecią cześć cyklu – „Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej” Wiesława Dziubka i Wojciecha Kominiaka. Dziś pojawiła się możliwość uzupełnienia kolekcji o część drugą, która została wydana w 2008 roku. Dostępna będzie tylko niewielka ilość egzemplarzy, które ponownie trafią do księgarni i punktów dystrybucji. W albumie tym można odnaleźć widokówki fotograficzne z okresu II RP. Jak wówczas wyglądały Bielsko i Biała? Były to dwa odrębne miasta  z własnymi samorządami lecz z wieloma wspólnymi instytucjami i organizacjami. Oba miasta po 1918 r. powróciły do Polski i rozpoczęły z rozmachem nowe inwestycje: budowę zapory w Wapienicy, jednego z najpiękniejszych basenów w Polsce i nowoczesnego gimnazjum z obserwatorium astronomicznym. Powstało wówczas również wiele nowych gmachów użyteczności publicznej a nawet wieża spadochronowa w miejskim parku. Place zostały uporządkowane, przebudowane i zyskały wielkomiejski charakter.

W albumie znalazło się ponad dwieście reprodukcji widokówek pokazujących miasto nad rzeką Białą i jego okolice w latach 1918-1939. Oprócz wspomnianych wyżej obiektów można m.in.  zobaczyć jak wyglądał kościół św. Trójcy po pierwszej przebudowie, pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, nowo wybudowany Dom Żołnierza w Białej, a także basen zbudowany w połowie lat trzydziestych poniżej schroniska na KlimczokuZaprezentowano również serię unikatowych pocztówek przedstawiających miasto w nocy. Dodatkowo do albumu dołączono plan obu miast z 1936 r.

KONTAKT: album@beskidia.pl

kom. 600 543 090