„Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce w czasach II Rzeczypospolitej”
Autorzy: Ewa Janoszek, Wojciech Kominiak
Album zawiera:
- 239 stron,
- 200 fotografii z okresu II Rzeczypospolitej,
- Reprint planu Bielska i Białej z 1936 roku (załącznik do książki).
OSTATNIE SZTUKI!
Cena: 110 zł
Sprzedaż Wysyłkowa:
Już teraz można zakupić Album poprzez poniższy formularz.
Promocja! Dostawa do Państwa domu na terenie Bielska-Białej za symboliczne 5 zł/szt. Dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej od 16 zł
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Stacjonarne Punkty sprzedaży:
CENTRUM Bielska-Białej:
- Księgarnia Prawnicza, B-B ul. Cieszyńska 8 – DOSTĘPNA
DZIELNICE I OKOLICE:
- WAPIENICA: Szkoła Językowa TIME, B-B ul. Cieszyńska 367 – DOSTĘPNA
- KOMOROWICE: Szkoła Językowa TIME, B-B ul. Katowicka 63 – DOSTĘPNA
- BYSTRA: Szkoła Językowa TIME w Bystrej ul. Boczna 2 – DOSTĘPNA
Jeszcze do niedawna w księgarniach można było nabyć bestseller – trzecią cześć cyklu – „Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej” Wiesława Dziubka i Wojciecha Kominiaka. Dziś pojawiła się możliwość uzupełnienia kolekcji o część drugą, która została wydana w 2008 roku. Dostępna będzie tylko niewielka ilość egzemplarzy, które ponownie trafią do księgarni i punktów dystrybucji. W albumie tym można odnaleźć widokówki fotograficzne z okresu II RP. Jak wówczas wyglądały Bielsko i Biała? Były to dwa odrębne miasta z własnymi samorządami lecz z wieloma wspólnymi instytucjami i organizacjami. Oba miasta po 1918 r. powróciły do Polski i rozpoczęły z rozmachem nowe inwestycje: budowę zapory w Wapienicy, jednego z najpiękniejszych basenów w Polsce i nowoczesnego gimnazjum z obserwatorium astronomicznym. Powstało wówczas również wiele nowych gmachów użyteczności publicznej a nawet wieża spadochronowa w miejskim parku. Place zostały uporządkowane, przebudowane i zyskały wielkomiejski charakter.
W albumie znalazło się ponad dwieście reprodukcji widokówek pokazujących miasto nad rzeką Białą i jego okolice w latach 1918-1939. Oprócz wspomnianych wyżej obiektów można m.in. zobaczyć jak wyglądał kościół św. Trójcy po pierwszej przebudowie, pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, nowo wybudowany Dom Żołnierza w Białej, a także basen zbudowany w połowie lat trzydziestych poniżej schroniska na Klimczoku. Zaprezentowano również serię unikatowych pocztówek przedstawiających miasto w nocy. Dodatkowo do albumu dołączono plan obu miast z 1936 r.
KONTAKT: album@beskidia.pl
kom. 600 543 090